• Facebook
 • Biano
 • Czech deco team
 • Inspireli
 • Pinterest
 • Bydlo.cz

Hedvika Novotná

Interiérový designer

+420 777 050 840
novodesign@seznam.cz

DESIGNOVÝ MARATON aneb CO VÁM VE ŠKOLE NEŘEKLI

Poslední dobou mě kontaktuje stále více studentů oboru interiérový design, kteří chtějí, abych jim předala něco málo z mé designérské praxe. Mýma „rukama“ už tedy prošli studenti středních i vyšších odborných škol i několik začínajících designérek, které absolvovaly některou ze soukromých škol nabízejících dlouhodobé kurzy zaměřené na interiérový design.
Spolupracuji také se školicí agenturou CML Plus, pro kterou připravuji speciální jednodenní školení pro státní správu zaměřené na design a ergonomii v kancelářích a také jednodenní školení pro ty, kteří chtějí letmo nahlédnout pod pokličku, jak se vlastně „vaří interiérový design“.

Nejvíce mě však baví předávat své know-how na 2-4 denních školeních určených pro absolventy některé ze soukromých designových škol a chtějí se začít návrhy interiérů živit. Školení je vhodné i pro ty, kdo mají cit pro návrhářství a chtěli by se v budoucnu začít plně věnovat interiérovému designu, případně si jen rozšířit obzory nebo si sami navrhnout vlastní interiér.

Tato školení nabízím pod pracovním názvem „Designový maraton aneb Co vám ve škole neřekli“. Absolvent mého designového maratonu bude pevnější v kramflecích, získá spoustu užitečných tipů a také rady, co klient očekává - jaké podklady klientovi odevzdávat a co je absolutně zbytečné. Bohužel, z praxe od mých předchozích studentů vím, že se v design školách (ať již středních, VOŠ či soukromých) učí hodně zbytečností, které designér v praxi nepoužije. Proto jsou moje školení zaměřena hlavně na praxi. Některé studenty s sebou beru i ke klientům a zapojuji je do mých právě probíhajících projektů, takže vidí, jak vypadá „místo činu“.

Absolventi školení dostanou spoustu užitečných rad a tipů, příběhů z praxe a odvezou si s sebou do začátku také několik kilogramů různých materiálů, vzorků, časopisů, katalogů. Aby Designový maraton nebyl nudný, zvu zároveň i další přednášející hosty.

Tato školení jsou individuální, vždy je nastavuji podle potřeb daného posluchače. Školení nejsou skupinová, ale věnuji se vždy jednotlivci. Pouze v případě, že má o školení zájem více osob (např. spolužačky, kamarádky), připravím školení maximálně pro 4 účastníky, aby byl zajištěn individuální přístup a efektivita předání klíčových informací.

Vzhledem k tomu, že Designový maraton je vždy ušit na míru daného zájemce, připravuji každému cenovou nabídku a přesný rozvrh zvlášť. Určitě se ale každý dozví nejen to, co lze prvoplánově očekávat (ergonomická pravidla, optické proměny interiéru díky barvám, materiály, atd.), ale i další zajímavosti, např.

 • sociologické průzkumy související s bydlením v ČR
 • jak zvládnout sebeprezentaci a komunikaci s klientem
 • jaké výstupy klient (ne-)očekává
 • designérem na zkoušku (ateliérová cvičení, zamyšlení se nad reálnými projekty, hledání chyb v dispozičních řešeních)
 • slavné designové ikony a designéři – co se od nich můžeme učit
 • špetka feng-shui aneb design ruku v ruce se selským rozumem, a mnoho dalšího...

Nabízím také školení zaměřená na software. Zájemce proškolím v počítačovém modelovacím programu SketchUp (začátečníci) nebo v renderovacím programu V-Ray (začátečníci).

Kvůli zázemí a materiálům probíhají všechna školení v Brně.

Jednodenní školení přes agenturu CML Plus probíhají v Praze i v Brně, nejsou však zdaleka tak podrobná, jako individuální vícedenní školení. Proto pokud chcete do začátku rychlejší start či restart kariéry, doporučuji Vám upřednostnit Designový maraton.

Je žádoucí, aby si posluchač s sebou na školení (Designový maraton) vzal následující:
dobrou náladu a nadšení pro design
notebook s nabíječkou
blok na poznámky
kufr na poskytnuté materiály a vzorky (je toho vždy opravdu hodně, igelitka nestačí)

Pokud u mě chcete absolvovat Designový maraton, kontaktujte mě mailem a pošlete mi nějaké informace o Vás (proč máte o školení zájem, zda chcete proškolit i na software, co už umíte/neumíte, co se chcete naučit, co už máte za sebou v oblasti navrhování interiérů, atd...). Nezapomeňte uvést i svůj telefon a místo Vašeho bydliště. Ozvu se Vám co nejdříve a domluvíme se na dalším postupu.

O školení řekli

Dobrý den paní Novotná, velice Vám děkuji za čas strávený na školení Vašeho Designového maratonu. Za poměrně krátkou dobu jste mě naučila více, než bych se mohla naučit kdekoliv jinde. Váš individuální přístup, trpělivost a zodpovězení každé otázky především z praktického hlediska, mě připravilo na dráhu interiérové designérky a ačkoliv je potřeba se učit a vzdělávat i nadále, tak vím, jak se uplatnit a jak být i v očích klienta kvalitní designérkou. Budu Vás všude chválit a rozhodně i doporučovat! Mějte se krásně a ať se Vám daří.
Kateřina


Ráda bych Vám projevila ještě jednou velké DÍK. Setkání s Vámi považuji za nejlepší rozhodnutí v průběhu mé nastávající profese. Nebýt Vás (zajisté i Andrey – Muuzy), tak mi pravděpodobně nikdy nedojdou naprosto zásadní spojitosti, které design musí obsahovat. Školení, jakožto opravdový maraton, bylo úžasně rychlé, stručné, ale i zábavné, a absolutně výživné. Moje celé dlouhé, téměř desetileté, studium, mi k reálnému životu designéra neřeklo vlastně vůbec nic. Nikdy jsem si nemyslela, že je život designéra jednoduchý a vždy zábavný, a Vaše příběhy a postřehy mi daly další přehled o tom, co všechno tato profese obnáší. Navíc jsem si potvrdila to, že člověk nikdy nemá dát na jeden názor jednoho člověka. Protože ne vždy je směr, kterým se ubíráme, ten správný, jen proto, že nás tak někdo nasměroval. Vaše otevřenost, ochota, zkušenost, nadhled, optimismus a bezesporu naprostá profesionalita, mi otevřeli oči a posunuli o 1000 kroků a 100 skoků dál. Upřímné poděkování a vděčnost za zkušenost je zatím to jediné, co Vám mohu dát. Věřím ale, že v krátké době přijdou výsledky, které Vás potěší stejně jako mě. Školení opravdu stojí za to, a troufám si říct, že by ho měl absolvovat každý nastávající designér, aby se hned v počátcích vyvaroval stejných chyb jako já. Moc Vám za všechno, Hedviko, děkuji. Snad jednou budu tak úspěšná a šikovná jako Vy :-) PS: I těch 35 kilo materiálů nesených přes rozkopané nádraží a město v dešti mě posílilo. :-)
Denisa


... vlastne som nevedela co od tohto skolenia ocakavat, ci to bude prinosom alebo nie...a musim skonstatovat, ze po tomto vikende uz presne viem kam smerovat. Velmi mi to pomohlo psychicky, prakticky, emocne. V mojom vnutri nezodpovedane otazky uz nasli svoje odpovede a som stastna ze som to absolvovala. Takze uplne novy a dufam ze lepsi zaciatok ma caka. A tie peniaze za to rozhodne stali!!! Takze moje VELKE dakujem pre Teba! Bolo to pre mna viac ako "len školenie". A maraton to bol riadny :)
Beáta, Nové mesto nad Váhom


Nejlepší feedback jsou výsledky. Ty Tvoje, Hedviko, jsou pro mne naprosto klíčové a dostačující k tomu, abych k Tobě vzhlížela jako k člověku, který svojí prácí děla s láskou, nadšením a s naprostou profesionalitou v oboru a k lektorce, která má co předat dál. Mám ráda komorní setkání bez okázalých gest a proslovů. Odborná úroveň lektora souvisí s výsledky prací, které nám v rámci přednášky byly prezentovány. Není co dodat, naprosté souznění. Pro mne nejpřínosnější z materiálu, které jsem získala byl podklad o ergonomii – stručně a výstižně vypracovaný manuál pro rychlou orientaci. Skvělé.
Gabriela, Kuřim


Ráda bych za nás obě ještě krátké schnutí uplynulých 3 dnů: máme za sebou 3 perné dny, ale KRÁSNĚ perné dny :-). Už při zpáteční cestě jsme si povzdechly, proč nám škola nedává tyto praktické informace ... no zbytečné nad tím smutnět, úžasné je, že jsme "si tě našly" :-) a máme od tebe položeny výborné základy! Uděláme maximum pro to, abychom je využily a uspěly! Ještě jednou moooc děkujeme a těšíme na brzké potkání se.
Martina a Lucia, Praha a Jihlava


I když tvůj kurz není nejlevnější, spíš než cenu je třeba porovnávat přínos kurzů, a to cítím, že pro start designera jsem nemohla udělat efektivnější investici! Já jsem prostě moc ráda, že jsi pro nás kurz zorganizovala a podělila jsi se s námi o to, co jsi musela sama postupem času nasbírat a objevit. Těším se na každé příští setkání :-)
Martina, Praha


S paní Hedvikou Novotnou jsem se poprvé setkal při hledání školní praxe. Velmi mě překvapilo, že i při své pracovní vytíženosti si dokázala udělat čas. Již na první schůzce mě upozornila na několik chyb v mých projektech, kterých si učitelé nevšimli. I když jsem nakonec možnosti praxe u paní Hedviky nevyužil, zůstali jsme nadále v kontaktu a několikrát se sešli v Praze, kde mi dávala rady ohledně školy a designu. Velkou oporou pro mě byla zejména při psaní absolventské práce, kterou jsem nakonec úspěšně obhájil. Jsem velmi rád, že mohu být v kontaktu s profesionálem jako je paní Hedvika Novotná.
Marek, Dobříš


...ještě jednou Ti moc děkujeme za dva vyčerpávající dny plných tvého know-how. Co je ale víc, děkujeme za tvou důvěru v nás, za upřímnost a otevřenost. Nevím, zda to mohu po dvou dnech nazvat přátelstvím, ale z naší strany to tak cítíme. Jsi velmi milý a hodný člověk, neskutečně pracovitý a profesionální. Je toho dost, co se od Tebe učit. ...předem moc děkujeme za všechny kontakty, jsi úžasná (a není to pochlebování). Fakt jsem se dlouho nesetkala s takhle pracovitým člověkem, co plní sliby, reaguje rychle apod... ...odvádíš víc než 100% práci, což prostě už v dnešní době není běžné. Mnohokrát děkujeme za uvedení do světa designu v praxi;)
Klára, Průhonice


...chtěla bych Ti poděkovat za podporu, oporu a profesionální nakopnutí, které jsi mi na konci tohoto roku věnovala. Vážím si tvých rad, postřehů z vedení byznysu a tvůj optimismus je mi moc sympatický.
Markéta, Praha

...chtěla bych Ti poděkovat za možnost strávit s Tebou pár hodin a vidět jak pracuješ. Vždycky to pro mě bude přínosné :-). ...... Pobyt u Tebe nás doslova nakopl...:-)
Katka, Praha


Jmenuji se Julija a studuji design interiéru na střední škole. S paní Hedvikou Novotnou jsem se seznámila díky 3 týdenní praxi. Věnovala mi spoustu svého času i přes své veliké zaneprázdnění, za což jsem jí velice vděčná. Před praxí jsem byla rozhodnutá, že v designu interiéru po střední škole pokračovat nechci. Naše školní práce spočívaly v rýsování 3D prostoru na výkresy. To mě nebavilo, nepřemýšlela jsem nad prostorem, ale spíše nad otázkou jak snadno a rychle rýsovat. Tento přístup mi ve finále vzal veškerou chuť k navrhování designu interiéru i kvalitu samotného návrhu.
 

Když jsem se začala stýkat s Hedvikou, byl to úplně jiný svět. Viděla jsem, že být designér není jenom povolání. Je to životní styl. Hedvika se jejímu oboru věnuje pořád a do všeho vkládá kus sebe. Líbilo se mi kolik má vzorníků podlah, tapet, lamin a laminátu, dokonce i vypínače osvětlení!  :D Je pro mě fascinující s kolika lidmi Hedvika musí umět spolupracovat při řešení projektů. Ukázala mi skutečný svět designéra, o kterém jsem dřív neměla ani ponětí. Největší radost mi udělalo to, že vůbec nemusím rýsovat. Hedvika mě naučila pracovat s programem SketchUp. Dostala jsem od ní spoustu dobrých typů například ohledně nábytkářství, podlah, nebo třeba kuchyní a koupelen. Po každé schůzce jsem odcházela plná nových informací, zážitků, radosti a se spoustou designových časopisů :-).
 

Můžu s klidným svědomím tvrdit, že 3 týdny s Hedvikou mi dali víc než 2 roky na škole. Teď jsem ve třetím ročníku a vím, že designu se věnovat chci. A to jen díky Vám, Hedviko. Velice vám za to děkuji. Dala jste mi jiskru k této činnosti a jste pro mě velikým vzorem :-).

Hedviko Vy jste POKLAD! :)) Ani nevím jak se Vám za vše co pro mě děláte odvděčím... Jsem nesmírně hrdá na to, že se od Vás můžu učit.

Julija, Slavkov


Nevěděla jsem co vlastně od školení očekávat, a hlavně jsem se chtěla vyhnout tomu, že si to budu barvit na růžovo a pak budu zklamaná. To se však nestalo a splnilo se veškeré mé očekávaní a ještě mnohem a mnohem víc. Ty dny mi daly hrozně moc, myslím že jsme ani na chvilku nemlčely :D Školením jsem se utvrdila v tom, že to je ten směr kterým se chci ubírat. A za to Vám Hedviko moc děkuji. Bylo to neocenitelné. Veškeré rady, nápady, materiály, vzorkovníky a hlavně kontakty. Jsem moc ráda že jsem našla někoho na koho se můžu obrátit s radou.
Anička, Brno

 

 Školení designu, Komerční interiéry, Interiérový architekt, Návrh interiéru, bytový architekt, bytový designer Brno, interiérový design, zakázkové interiéry, interiérový designér, školení designu, Komerční interiéry, komerční interiéry, návrh interiéru kanceláří, produktový design, interiéry na klíč, interiors for expats Prague, bytový architekt Praha, Brno, Czech Republic, školení designu, Interiérový designer, Komerční interiéry, Kurz designu, designový kurz, design kurzy, komerční interiéry, návrhy komerčních interiérů, kurz interiérovéhho designu, kurz designu, návrhy hotelů, návrhy komerčních prostor, návrhy hotelových interiérů, návrh restaurace, návrh kavárny, návrh kanceláří, návrh kancelářských interiérů, kurz designu