• Facebook
  • Biano
  • Czech deco team
  • Inspireli
  • Pinterest
  • Bydlo.cz

Hedvika Novotná

Interiérový designer

+420 777 050 840
novodesign@seznam.cz

Prostor a věci, kterými se obklopujeme, ovlivňují náš život více, než si připouštíme. Věřím, že kvalita bydlení značně působí na lidskou psychiku a celkovou životní pohodu.

Pojďte tedy bydlet a žít krásněji. Ráda Vám s tímto přáním pomohu.

Preferuji jednoduchý a funkční styl, který jde ruku v ruce s ergonomií. Naslouchám Vám a snažím se do interiéru včlenit Váš osobitý charakter, životní styl či příběh. Nechci, abyste se u sebe doma cítil/-a jako v neosobním katalogu nebo jako v showroomu. Proto Vám nabízím originální řešení prostoru, kde má vše svou funkci a smysl. Ráda do svých návrhů interiérů začleňuji zajímavý nábytkový solitér či umělecký předmět. Ať již navrhuji jakýkoli interiér, musím se s mým návrhem ztotožnit tak, abych toužila ve Vašem novém interiéru sama bydlet :-). Proto nikdy nepředkládám návrh, se kterým nejsem schopna se osobně sžít.

Dávám přednost komplexním zakázkám. Po Vašem odsouhlasení návrhu interiéru Vám nabízím zajištění realizace celé zakázky přes partnerské firmy, případně doporučím osvědčené řemeslníky.

 

Proč oslovit interiérového designéra?

Interiérový designér umí navrhnout dispozici řešeného prostoru, vnímá funkčnost a estetiku zároveň. Vždy se snaží do interiéru dostat i určitý příběh majitele či jeho zájmy. Je schopen vidět předem, jak bude vypadat daný prostor po rekonstrukci. Umí vyzdvihnout detaily. Interiérový designér ví, že dobře vytvořený či naaranžovaný detail, ať už jde o lustr, dekoraci či určitý materiál, dokáže s prostorem udělat divy. Pro bytového architekta je důležité, aby interiér odrážel majitele, a aby se mu v řešeném prostoru dobře žilo.

Pokud je interiér navržen interiérovým designérem, pak jde takový návrh ruku v ruce s ergonomií, funkčností a logikou prostoru. Rada zkušeného interiérového designéra se vyplatí zejména při zařizování dispozičně složitých prostor nebo při uspořádání kuchyní. Člověk si poradenstvím s bytovým architektem může ušetřit spoustu nepříjemností, se kterými by se mohl v budoucnu potýkat, pokud by prostor nebyl navržen dostatečně funkčně. Dobrý interiérový designér ušetří klientovi čas tím, že mu doporučí vhodné řemeslníky. Zároveň šetří majiteli peníze díky nabídce alternativního řešení a znalosti trhu. Někteří interiéroví designéři nabízejí i autorský dohled a koordinaci dodavatelů.

Tvůrce daného interiéru, interiérový designér, si je vědom skutečnosti, jak moc dokáže životní prostor člověka ovlivnit. Správný bytový architekt umí skloubit potřeby všech členů domácnosti a odhadne i jejich další vývoj. Interiérový designér by měl vždy usilovat o vytvoření čistého, harmonického a pohodového prostředí, ve kterém se bude klient cítit „jako doma“. Žít v dokonale sladěném interiéru, který odráží osobnost majitele, se přece vyplatí :-).