• Facebook
  • Biano
  • Czech deco team
  • Inspireli
  • Pinterest
  • Bydlo.cz

Hedvika Novotná

Interiérový designer

+420 777 050 840
novodesign@seznam.cz

MF Dnes článek "Odtud se vládne"

Přesně na Silvestra (31. 12. 2016) zveřejnila MF Dnes článek "Odtud se vládne" s mými komentáři, které se týkaly designu ministerských kanceláří. Bohužel, mé komentáře jsou hodně redakčně kráceny a některé z nich vyznívají dost zmatečně, když kritizuji něco, co na fotografiích čtenář MF Dnes nevidí. K dispozici jsem totiž dostala vždy více fotografií jedné místnosti, ale MF Dnes otiskla jen jeden obrázek prostoru. Čtenář si tedy podle toho nemůže udělat ucelenou představu. Škoda, že nevyšla nezkrácená online verze s větším množstvím fotografií.
Pokud si tedy chcete přečíst, v jakých prostorách úřadují ministři ČR, směle do toho :-).


Pražská luxusní garsonka na 33 m2

20. 12. 2016

Článek na portále ProŽeny.cz


Bydlení v malém panelákovém bytě 2kk

1. 12. 2016

Článek na portále ProŽeny.cz


Vstupní prostor - vizitka našeho domova

30. 11.2016

Článek v PDF v časopisu Dřevo a Stavby


Časopis OC Šestka - Retro je v kurzu

15. 11. 2016

Rozhovor pro časopis OC Šestka

 


Žena 3. tisíciletí - Hedvika Novotná

20. 9. 2016

Rozhovor pro portál Žena 3. tisíciletí.


1. číslo časopisu Dřevo & Stavby v tomto roce

3. 2. 2016
Dnes vyšlo 1. číslo časopisu Dřevo & Stavby v tomto roce. Redakce mě oslovila, abych spolupracovala na sérii článků pro rubriku "Škola interiéru". Uvnitř naleznete můj úvodní článek, kterým se tedy otvírá magazínový seriál Škola interiéru. Článek je tentokrát zaměřen na plánování kuchyní. Takže pokud se chystáte zařizovat novou kuchyň a nebo si zvelebit tu stávající, věřím, že se Vám informace obsažené v článku budou hodit :-). Doporučuji si číslo 1/2016 koupit, protože je v něm nejen spousta opravdu krásných realizací dřevostaveb, ale například také velmi zajímavý článek o tom, jak se plánuje schodiště. Časopis můžete sehnat v síti prodejen Geco Tabák, HDS-Relay, na čerpacích stanicích Agip, OMV, Benzina a u všech dobrých prodejců tisku ;-).


Rozhovor v televizním pořadu Vlna z Brna

Začátkem ledna 2016 jsem dostala pozvání od Brněnské TV na natáčení pořadu Vlna z Brna. Vzala jsem s sebou i Andreu Kilianovou a pokud se chcete podívat, jak to dopadlo, podívejte se na toto dvacetiminutové video. Dozvíte se nejen to, co všechno musí designér při navrhování interiéru zohlednit, ale hlavně fakt, že svou práci děláme velmi rády :-)


Časopis BYDLENÍ (1/2016)

22. 12. 2015 vyšlo nové číslo tištěného časopisu BYDLENÍ (1/2016), kde si můžete přečíst článek o rekonstrukci bytu ve skandinávském stylu, kterou jsem navrhovala. Pro ty z vás, kteří mě pravidelně sledujete, to není žádná novinka, protože se proměna interiéru objevila před nedávnem i na Seznamu.cz. Ráda bych touto cestou poděkovala Andrejce Kilianové (www.muuza.cz), která se velkou měrou stojí za návrhem dětského pokoje v tomto bytě. Podle mě se jí pokojíček moc povedl. :-)


Šílený rok šílené designérky

Včera 20. 12. 2015 jsem si nostalgicky listovala svým plánovacím diářem letošního roku a dnes vám předkládám zajímavou statistiku, abyste měli představu, že život designéra není jen o navrhování. Některá čísla z obrázku (hlavně dvojka nebo osmička) mě motivovala k tomu, že i přesto, že práci interiérového designéra miluji, chci se začít konečně více věnovat i sama sobě a hektický rok 2015 neopakovat :-).

Děkuji všem mým fanouškům za podporu a za spoustu krásných a povzbudivých emailů, které jsem od vás letos dostala :-). V roce 2016 Vám představím další zajímavé projekty, například pokoj pro milovnici golfu a koní, velký mezonet pro pilota stíhačky, nebo funkcionalistický luxusní rodinný bungalov. Takže je nač se těšit :-)

 


Trendy očima českých designérů

25.9.2015
Nedávno mě oslovila redakce designového portálu Bonami s otázkou "Jaké trendy v oblasti interiérového designu vládnou letošnímu podzimu, a které z nich mě nejvíc zaujaly". Moji odpověď si můžete přečíst v tomto odkaze, kde naleznete tipy i od ostatních designérů: https://inspirace.bonami.cz/trendy-ocima-ceskych-designeru/


I nadčasový interiér může být trendy

4. 8. 2015
Máme tu další horký letní den. Pokud právě popíjíte kávu a brouzdáte po netu, můžete se podívat na designový portál Bonami.cz. Nedávno mě redakce vyzpovídala na téma, s čím by měl člověk počítat při rekonstrukci. Celý rozhovor naleznete zde: https://inspirace.bonami.cz/i-nadcasovy-interier-muze-byt-trendy-rika-designerka-hedvika-novotna/ případně v přiloženém PDF


Proč se nám doma nedaří "ikeácké" pokojíčky

Skandinávský design je založen na jednoduchosti, funkčnosti a světlých tónech. Je to styl nadčasový a praktický
a především díky obchodnímu domu IKEA nalezneme jeho prvky téměř v každé české domácnosti. Víte ale, jaké
má kořeny? Znáte ikony skandinávského designu a navštívili jste už showroomy jiných značek, které se výrobou
interiérových prvků v tomto stylu zabývají?


Kancelář bez chaosu

13. 5. 2015

Včera jsem v Brně měla celodenní přednášku o designu pro pracovníky veřejné správy na téma "Kancelář bez chaosu aneb jak špatně „ uspořádaná“ kancelář kazí Vaši práci". Velmi vítaným zpestřením přednášky byl vstup Andrey Kilianové, která účastníky semináře seznámila s fungováním kanceláře podle pravidel feng-šuej. Pokud se chcete dozvědět více, navštivte náš seminář, který se uskuteční 9. června v Praze, více info zde: http://cmlplus.cz/page/seminar/category/6-Firmy/course/196-kancelar_bez_chaosu_aneb_jak_spa.html


Byznys bytového designu v Čechách – kolik si účtují čeští designéři?

4. 5. 2015

Raiffeisen stavební spořitelna vydala tiskovou zprávu, kde je srovnávací tabulka, kolik si bytoví designéři v průměru účtují v jednotlivých krajích za návrh bytu o velikosti 60 m2. I když ceny mohou někomu připadat přehnané, člověk, kterého design neživí, nemá představu o desítkách či stovkách hodin, které musí designér strávit nad určitým projektem (není to jen o návrhu... designér musí navštěvovat dodavatele, komunikovat s řemeslníky, několikrát navštívit stavbu či rekonstrukci, řešit technické problémy, které vyvstanou v průběhu rekonstrukce...). Myslíte si, že návrh interiéru od designéra je předražená služba?


Článek: Milují je a potřebují...

Redakce časopisu Madam Business mě nedávno oslovila s otázkou, jaký mám názor na umisťování květin do kanceláří. Pokud Vás tato tématika zajímá, můžete si mou odpověď přečíst v přiloženém PDF.


Bonami - rubrika "Den s designérem"

2. 4. 2015

Ve druhé polovině března jsem strávila příjemný den s Iri Novak, blogerkou a redaktorkou Bonami.cz, která připravila fotoreportáž o tom, jak vypadá můj běžný pracovní den. Jsem prostě pořád v jednom kole, ale baví mě to, protože svou práci miluji :-). Pokud se chcete dozvědět více, mrkněte na Bonami (kde si můžete rovnou koupit nějaký pěkný designový kousek ;-) )
https://inspirace.bonami.cz/den-s-interierovou-designerkou-hedvikou-novotnou/


Barevnost kanceláří a barva roku 2015

26. 3. 2015
Na slovenském serveru eTREND vyšel pěkný článek o tom, jaké barvy jsou vhodné do kancelářských prostor. Redakce mě oslovila, abych se vyjádřila k tomu, jak lze vhodně v kanceláři použít barvu roku 2015, kterou byl světovými designéry zvolen odstín marsala. Více se dozvíte v linku http://www.etrend.sk/podnikanie/kancelaria-ktora-oziva-farbami.html či v přiloženém PDF.


Kanceláře včera, dnes a zítra

26.02.2015

Na slovenském portále TREND.sk v sekci Reality vyšel pěkný článek o kancelářích ("Kanceláře včera, dnes a zítra"). V článku si můžete přečíst i mé názory. Pokud Vás zajímá zařízení kanceláří a zásady ergonomie v kanceláři, můžete se přihlásit na seminář společnosti CML Plus, kde budu mít posledního března 2015 školení na téma "Kancelář bez chaosu". Více info zde http://www.cmlplus.cz/skoleni/pracovni-stul-bez-chaosu1.html


Studio NOVOdesign se stalo partnerem portálu FeelHOME

Studio NOVOdesign se stalo partnerem portálu FeelHOME, který provozuje realitní kancelář Svoboda&Williams se zaměřením na luxusní interiéry.


Studio NOVOdesign ode dneška můžete najít i na webu Prague-Stay

Studio NOVOdesign ode dneška můžete najít i na webu Prague-Stay, který informuje zahraniční návštěvníky Prahy o možnostech ubytování a nabízejí poradenství v oblasti designu interiérů v našem hlavním městě. Provozovatelem webu je známá realitní kancelář Svoboda & Williams, která na českém trhu působí jež 19 let.


Kurz interiérového designu

Centrum vzdělávání CML v Brně - Slatině pořádá kurz interiérového designu. Jednodenní školení Vám představí designové styly tak, abyste se sami „našli“ a vybrali si Váš vlastní osobitý styl. Seznámíte se s hlavními ergonomickými pravidly, naučíte se vnímat prostor v širších souvislostech a osvojíte si hlavní principy při vytváření harmonického bydlení. Jako bonus získáte v rámci kurzu bezplatnou konzultaci s interiérovou designérkou Hedvikou Novotnou (www.novodesign.cz).


Tleskáme! Nepraktickou chodbu i obývák proměnili k nepoznání

Silvestr je tady a s ním i nová proměna. Server ProŽeny.cz dnes zveřejnil článek, jak celá proměna probíhala

http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/na-navsteve/40796-tleskame-nepraktickou-chodbu-i-obyvak-promenili-k-nepoznani

Článek v PDF


Vánoce 2014 - žhavé trendy

12. 12. 2014

V Pestrém světě (50/2014) vyšel článek studia NOVOdesign o tom, jaké jsou letošní barevné trendy o Vánocích. Už víte, jak si nazdobíte stromeček? Pokud ještě nejse rozhodnuti, nechte se inspirovat :-)


Nalaďte se na Vánoce

25.11.2014

Studio NOVOdesign přináší čtenářům Pestrého světa (2014/48) pár tipů na výlety v adventním čase.


Mezinárodní odborná konference Interiéry 2014 ve Volyni

6. 11. 2014

Dnes se konala mezinárodní konference Interiéry 2014 ve Volyni. Bylo to moc prima. Přednášky byly opravdu velice zajímavé. Součástí konference byl i menší veletrh dodavatelských firem a nechyběl ani společenský večer, kde se losovala tombola. I když jsem nevyhrála první cenu, výlet a prohlídku výrobního závodu Gessi v Itálii, už se těším, jak zužitkuji nabyté vědomosti a nové materiály v mých interiérech. Více o konferenci a předchozích ročnících se dozvíte zde: http://www.interiery2000.cz/o-seminari


Jak jsem ohnula svou "Tonku"

30.10.2014

Dnes jsem byla i s ostatními architekty a designéry na exkurzi ve firmě TON v Bystřici pod Hostýnem. Stálo to opravdu za to :-). Návštěva byla super a dostala jsem možnost ohnout si i opěradlo známé židle TON č. 14. Mými oblíbenými výrobky od firmy TON však i nadále zůstávají křesla Merano a Dowel. Obě jsou velmi pohodlná. Pokud tedy sháníte do obývacího pokoje velmi pohodlné křeslo, které bude zároveň i zajímavým solitérem, doporučuji Dowel od Tonu. V případě, že si zařizujete kuchyň a chcete krásné dřevěné židle, volte Merano :-). Oba výrobky lze dostat v nepřeberném množství barevných variací.


Co všechno můžete mít doma z papíru? Dekorace i nábytek!

19.09.2014

Chcete si oživit Váš interiér pomocí papírových doplňků? Inspirujte se článkem, který vyšel na portále ProŽeny.cz. V článku je zmíněna i jedna z mých realizací, ve které jsem použila zajímavou papírovou tapetu se zlatou lineární kresbou od španělské firmy Tres Tintas. Celý článek o využití papíru v interiéru si můžete přečíst zde: http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/interier-a-nabytek/40050-co-vsechno-muzete-mit-doma-z-papiru-dekorace-i-nabytek.


Jsme novými tvářemi Poradny designéra na Seznamu!

01.09.2014

Celý podzim budu společně s mou kamarádkou, interiérovou designérkou Kristýnou Jandíkovou, odpovídat na dotazy související se zařizováním bytu či domu čtenářům portálu ProŽeny.cz (rubrika Poradny). Těšíme se na vás! :-)

 


Když mi interiér i káva „chutnají“ jako jedna báseň

03.06.2014

Líbí se mi, když člověk dbá na detaily, které třeba mnozí ani nepostřehnou. O to víc mě vždy potěší, když objevím dokonale sladěný interiér, kde se mohu dobře najíst a dát si výtečnou kávu. V dnešní době už někteří majitelé restaurací pochopili, že nestačí zákazníkovi nabídnout jen dobré jídlo a pití, ale že se chce u nich v restauraci či kavárně člověk cítit pohodlně. Na tom by měl být založen tento...


Výtečný oběd s Mr Etiketou v novorenesančním Městském dvoře

29.05.2014

Nedávno jsem měla možnost poobědvat s „Mr. Etiketou“, panem Ladislavem Špačkem. Oběd pro podnikatele pořádalo jedno z brněnských networkingových center. Na této společenské akci se sešlo asi sedmdesát hostů. Vzhledem k tomu, že běžně nevyhledávám restaurace, kde mi nabídnou nepřeberné množství různých příborů, celkem jsem se těšila, že se něčemu přiučím. Díky mé profesi mě samozřejmě zajímá i architektura a fascinují mě povedené rekonstrukce historických budov. A nad to také miluji výtečné jídlo. Proč to tu všechno zmiňuji? Oběd se totiž ...


NOVOdesign získal ocenění Inspireli - Nejlepší prezentace architekta za duben

20.05.2014

Když jsem dnes ráno otevřela poštu, potěšil mě email z portálu Inspireli, ve kterém stálo: "Dobrý den, pro inspiraci Vám představujeme nejlepší prezentaci architekta na portálu Inspireli.cz za měsíc duben. Všechny fotografie této prezentace si můžete prohlédnout ZDE: http://bit.ly/1j53eIs."
Jaké bylo mé překvapení, když se po kliknutí na odkaz zobrazila stránka s...


V Místodržitelském paláci jsem špičkový design protetik a nábytku pro seniory hledala marně

15.05.2014

Nedávno se mi dostala do ruky pozvánka na výstavu „Design v nejlepších letech“, která se v těchto dnech koná v Místodržitelském paláci Moravské galerie v Brně. Na pozvánce stálo: „Výstava, kterou musíte vidět dříve, než zestárnete. Je velký rozdíl, jak se stárne Čechům a jak je ke kultuře stárnutí přistupováno v zahraničí. Existuje už ale řada možností, jak vytvořit prostředí, ve kterém bude stárnutí mnohem příjemnější.“ Včera se konala vernisáž, která měla podtitul „Jak...


Dámská jízda aneb výlet tří designérek za designem

08.05.2014

Při své profesi se ráda nechávám inspirovat krásnými věcmi, světově uznávanými designéry a v neposlední řadě mými kamarádkami, šikovnými designérkami Xtinou a Muuzou :-). Společně s nimi jsem vyrazila na 3 denní štaci po obchodech s pěknými kousky nábytku a doplňků. Chodily a jezdily jsme od rána do večera. Ještě teď mě bolí nohy (holky, příště si ty lodičky nechám raději doma ;-) )...


Mobitex ‘nezklamal‘. Opět to byla jedna velká tragédie...

26.04.2014

Již několik let si říkám, že brněnský Mobitex - mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu - nenavštívím. A už poněkolikáté jsem toto předsevzetí porušila. Dobře mi tak. Příští rok už vážně nejdu, slibuju ;-). Nechce se mi po x-té zažívat zklamání a fakt, že na mezinárodním veletrhu nábytku a interiérového designu musím nějaký design hledat. Veletrh designu by měl být o...


V rádiu dělám nádraží

25.04.2014

Redesign čtyřech rádií, na kterém v současné době pracuji, je v plném proudu. Nedávno jsem zde psala o návrhu nahrávacího studia. Dnes se s vámi chci podělit o perličku, jak vznikl koncept další místnosti;-). Po přestěhování starého nábytku do jedné větší místnosti, která má být určena pro setkávání, jí začali lidé z rádia říkat...


Za špičkami světového designu do Vinohradského Pavilonu

09.04.2014

Je tomu přesně půlrok, kdy se do Vinohradské tržnice znovuotevřené pod názvem Pavilon, vrátil život. Industriální palác, který nyní slouží jako centrum moderního interiérového designu a nábytku a výstavní i prodejní galerie v jednom, je vlastně uměleckým dílem sám o sobě. Impozantní prostory o rozloze více než dva a půl tisíce metrů čtverečních jsou...


Meruňková je dávno pasé. Je čas na změnu!

02.04.2014

Jen těžko si lze představit černobílý svět, ve kterém by zcela chybělo barevné spektrum. Barvy nás neustále obklopují - ať už jsme v přírodě, ve městě nebo doma. Proto i při navrhování interiéru barvy zaujímají svou nezastupitelnou funkci. Pokud člověk barvy v interiéru vhodně sladí, může místnosti  vtisknout jedinečnou atmosféru a cítit se pak v takovém prostoru velmi dobře. Barva interiér promění a umí opticky potlačit i jeho prostorové nedokonalosti. Je velmi důležité, aby se při návrhu barevného řešení prostoru...


Jak na jaře provětrat byt? - Sama doma

První jarní den jste mě mohli vidět na ČT1 v živém vstupu v pořadu Sama doma. I když jde jen o krátký spot (asi 5 minut), třeba Vás bude inspirovat k tomu, abyste si na jaře „provětrali“ Váš příbytek a zbavili se tak nepotřebných věcí. A co že jsou ty největší nešvary českých domácností? V první řadě je to hromadění věcí a neochota zbavovat se zbytečností. Dalším problémem je celkově nepromyšlený koncept interiéru – ne všichni mají cit pro správnou kombinaci barev a materiálů. Místnost pak může působit mdle či naopak neuspořádaně a opticky roztříštěně. Také je dobré zamyslet se nad tím, zda je opravdu nutné mít doma nespočet různých květináčů a rostlin. Nebrání Vám květiny na parapetech pohodlnému větrání či prostupu světla?


NOVOdesign dělá Kiss!

14.03.2014

Radio United Services, vlastník čtyřech rádií (Rádio Kiss, Country, Signál a Beat), oslovil studio NOVOdesign, aby zpracovalo návrh nahrávacího studia v Brně. Zde je výsledek. Na realizaci se můžete těšit v průběhu května/června 2014. Budeme se podílet i na redesignu dalších asi deseti místností společnosti Radio United Services.


Veletrh v německém Hannoveru - CeBIT 2014

14.03.2014

Ve druhém březnovém týdnu proběhl v německém Hannoveru veletrh informačních technologí CeBIT 2014. Studio NOVOdesign se částečně podílelo na návrzích grafiky v korporátním stylu. Návrhy byly limitovány (barevnost produktů, loga společnosti, zaměření). Vizualizace stánku připravil M. Hlušička, návrhy polepů stánku připravil Pavel Miřejovský. Výstavbu stánku zajistila firma RAPID.

 

 


Hříchy v "obejváku" aneb Jak bydlí průměrný Čech

http://www.portal.cz/casopisy/pd/ukazky/hrichy-v-obejvaku--jak-bydli-prumerny-cech/52112/

Prostor a věci, kterými se obklopujeme, ovlivňují náš život více, než si připouštíme. Kvalita bydlení značně působí na lidskou psychiku a celkovou životní pohodu. Je prokázáno, že elementy, jakými jsou světlo, barvy, zvuky, materiály či vzduch v místnosti, ovlivňují naše pocity a náladu....

 


NOVOdesign, Starcon, Dalenor, Fancy, Ano-ano. Aneb jak dělá pěkný design radost.

Koncem loňského roku mě zaujal jeden příběh osmnáctiletého kluka z dětského domova, který jsem našla náhodou na internetu. Na stránkách občanského sdružení „Ano, ano“ jsem si přečetla, že Honza (říkejme mu tak) dostal příležitost začít bydlet sám ve startovacím bytě, který mu dočasně poskytnul dětský domov. Tento dětský domov spolupracuje s občanským sdružením Ano, ano. Honza se...


Rozhovor v Žebětínském občasníku

Pokud se chcete dozvědět něco málo o tom, jak jsem se dostala k interiérovému designu a co vlastně moje práce obnáší, můžete si přečíst rozhovor "Na slovíčko s...", který vyšel v únorovém čísle (2014) občasníku jedné z brněnských městských částí.

07. 02. 2014

 

 


KARE - bláznivý design plný originálních nápadů

V tomto týdnu jsem navštívila nově otevřený showroom německé značky KARE (Praha - Černý Most). Určitě všem milovníkům designu doporučuju. Spousta netradičních dekorací, zajímavých nápadů a inspirace. Víc než slova řekne pár fotografií, které jsem pořídila během návštěvy. Pokud Vám to nebude stačit, můžete si prolistovat KARE katalog: http://catalog.kare-design.com/en/


Co s načatým večerem v sobotu 1. února 2014?

Pokud ještě nejste rozhodnutí, co budete dělat zítra večer, přijďte se podívat na Tradiční ples v Brně. Tombola je opravdu hodně bohatá. Jako 3. cenu diamantové tomboly můžete vyhrát i voucher na návrh interiéru od studia NOVOdesign.

BOHATÁ TOMBOLA NABÍZÍ VELMI ZAJÍMAVÉ CENY!
1. CENA
Martin Zoder - DIC Diamant v hodnotě 12.000,-
CK Gargano - Zájezd do Itálie pro 2 osoby v hodnotě 20.000,-
Renocar - Zapůjčení BMW X1 na víkend v hodnotě 7 000,-
Dynamic - Taneční pro dospělé pro 2 osoby v hodnotě 3200,- ................................


Bar, který neexistuje

Protože ráda navštěvuji různé bary a restaurace nejen s dobrým jídlem, ale hlavně se zajímavým designem, občas do Novinek napíši pár řádků o tom, co mě kde zaujalo. Už jste o něm slyšeli? Název baru "Bar, který neexistuje" je zavádějící, protože bar opravdu existuje :-). Mají tam výborné burgery. Ale protože jsou tyto stránky o designu, tak...

 


Skupina No name, NOVOdesign, Modrá beruška, sushi párty, tanec a spousta zábavy

Co mají společného skupina No name, tanec, sushi párty, Modrá beruška, autismus, interiérový design a výtvarná díla? No přeci Tradiční ples v Brně! Ano, Tradiční ples (www.tradicniples.cz)  spojuje vše výše jmenované.

15. 1. 2014


Časopis DOMO: Jak to vidí designéři/ S Hedvikou Novotnou a Ivo Prokelem o tom, jak se vybírá podlahovina

V aktuálním čísle časopisu DOMO (1/2014) si mohou čtenáři přečíst tipy, jak vybírat podlahu a jaké jsou nadcházející trendy.

6. 1. 2014


Předvánoční výlet do Zlína a do Štípy

Dala jsem si závazek, že musím ještě před svátky splnit dávný slib a navštívit kamarádku (interiérovou designérku Tinu) ve Zlíně. Tento týden se mi to konečně povedlo.

19.12.2013


Designové adventní překvapení

Včera mi nečekaně přišel balíček ze Zlína od mé kamarádky designérky. Tina mi připravila moc pěkný adventní věnec a mně nezbývá nic jiného, než se vám s ním pochlubit :-). No uznejte sami, Kristýna je šikulka, že? Zkuste být tyto Vánoce také kreativní a udělejte si výzdobu bez nutnosti použití klasického jehličí. A určitě se nezapomeňte podívat na Tinin web www.xtina-design.cz.

Přeji všem prima advent!
Hedvika

13.12.2013


Malá ochutnávka z připravovaného čísla časopisu DOMO

Začátkem nového roku vyjde v časopisu DOMO příspěvek studia NOVO design a interiérového studia Mgr. Iva Prokela o trendech v podlahových materiálech roku 2014. Čtenáři odborného tisku se v březnu mohou těšit i na článek o barevných trendech 2014, který jsem připravila pro časopis Spektra. Pokud se chcete v roce 2014 řídit diktátem módních trendů a barev, pak byste měli svůj interiér v roce 2014 vyladit do zelenomodra :-). Společnost AkzoNobel každoročně vydává katalog barevných trendů Colour Futures. Barvou roku 2014 byla vyhlášena zelenomodrá...

2.12.2013


Studio NOVO design v Pestrém světě

Redakce časopisu Pestrý svět převzala článek Hedviky Novotné o vánočních trendech 2013 a dnes si ho čtenáři mohou přečíst ve 48. čísle tohoto časopisu. Studio NOVO design začalo spolupracovat s více redakcemi, v budoucnu tedy můžete v sekci Novinky nalézt další zajímavé články studia NOVO design, které budou zveřejněné v lifestylových či odborných časopisech.

28.11.2013


Vítejte na NOVO novinkách!

Web konečně ožil, tak jen pár slov na uvítanou. V sekci Novinky pro vás chystám publikovat zajímavé články, tipy, fotografie či další inspirativní témata nejen o designu. Protože se znám a vím, jak jsem na tom s časem, už teď vám můžu slíbit, že rubrika Novinky bude hodně nepravidelná :-).

A ještě k logu NOVO design: pokud vám logo připomíná dětskou stavebnici, pak je to v pořádku. Chtěla jsem, aby logo charakterizovalo mou práci a mě samotnou. Jsem přesvědčená, že dělat dobrý design znamená skládat pestrou stavebnici, být kreativní a doplňovat chybějící části tak, aby výsledné dílo bylo dokonalé.

Přeji vám spoustu inspirace pro bydlení vašich snů.

Hedvika


Vánoce 2013: éterické víly nebo bazar bizarností?

Vánoce jsou za dveřmi, proto je nejvyšší čas podívat se zblízka na trendy a barvy nadcházejícího svátečního období. Letos v lednu se jako každoročně konal v německém Frankfurtu veletrh „Vánoční svět“. Načasování veletrhu dává designérům, dekoratérům a výrobcům sezónních dekorací dostatek času, aby se připravili na nadcházející vánoční sezónu. Evropská asociace floristů a výrobců dekorací (EFSA) vyhlásila pět různých stylů, ze kterých si můžeme tento rok vybírat. Letošní barvy a trendy jsou dobře vyvážené, lze volit ze širokého spektra - od romantického a jemného stylu, přes klasický a elegantní až po hravý a bizarní.

24.11.2013


Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, sesedni!

Nedávno mi jeden můj známý poslal tento email. Věřím, že vás rozesměje a donutí se zamyslet, kde se vlastně nacházíte. Nejste náhodou ve fázi, kdy je potřeba sesednout? :-) Přísloví Indiánů z kmene Dakotů: "Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, sesedni!" Nicméně v profesionálním...

1.9.2012 - Převzato z webu agentury MyšMaš PR


Žádná hospodářská krize, ale mravní bída

Není to tak dlouho, co mě zaujal citát pana Tomáše Bati z roku 1932, protože je natolik nadčasový, že jsem si myslela, že čtu o naší současné politické scéně. Musím předeslat, že jsem hodně apolitický člověk. Nebylo to tak vždy, ale donutily mě k tomu okolnosti. Nemám chuť ani čas zabývat se kauzami naší...

9.6.2012 - Převzato z webu agentury MyšMaš PR


Dveře v nebesích

Můj dům, můj hrad. V mém případě jsem si přála, aby platilo „Můj byt, můj klid“. Bydlení v panelovém domě či bytovce vyžaduje notnou dávku tolerance. Proto i já jsem několik let snášela to, že jsem byla nechtěně informovaná o dění ve společných prostorách bytového domu. Věděla jsem, když někdo o 2 patra...

16.5.2012 - Převzato z webu agentury MyšMaš PR


Páteční výrobek

Ráda bych se s vámi podělila o pár neuvěřitelných příběhů na pokračování, které se mi staly, když jsem v oddělení reklamací natrefila na lidi, kteří nemají absolutně žádné tušení, jak jednat se zákazníky. Natož pak aby věděli, že i v krizové situaci lze dělat značce pozitivní...

2.3.2012 - Převzato z webu agentury MyšMaš PR